» 
» 
» 
Necip Nasır

Necip Nasır

Sosyal Aday

AK PARTİ İzmir 2.Bölge 3. Sıra Milletvekili Adayı

Necip Nasır kimdir? Adayın Özgeçmişi

Necip Nasır: 2018 Genel Seçimleri, AK PARTİ (Adalet ve Kalkınma Partisi) İzmir 2.Bölge Milletvekili Adayı.

12.12.1959 yılında Bitlis'te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir'de Altındağ Şehitler İlkokulu, Konak Hürriyet Ortaokulu, Namık Kemal Lisesi ve İnönü Lisesi'nde, yükseköğrenimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği Bölümü ve Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı.


9 yaşında ailesi ile birlikte İzmir'e yerleşti. İlkokul yıllarından itibaren tüm eğitim hayatı boyunca; işportacılık, bakkallık, otel İşletmeciliği, manifaturacılık, taksi dolmuş şoförlüğü ve işletmeciliği, eski ev eşyası alım satım işi, lokanta ve kahve işletmeciliği gibi işlerde çalıştı. Üniversite mezuniyeti sonrası şantiye şefi olarak çalıştı. 1992 yılında kardeşleri ile inşaat ve sağlık sektörlerinde faaliyetlerde bulunan Nasır Şirketler Grubu'nu kurdu. Halen Nasır Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır.


Kurucusu olduğu Müteahhitler Federasyonu’nda Başkanlık görevinin yanı sıra Ankara'da bulunan ve kurucularından olduğu İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu’nda ve TOBB'da kurulan Türkiye İnşaat Müteahhitleri sektör Meclisi’nde Başkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir. 2004’den bugüne kadar aralıksız olarak görev aldığı İzmir Ticaret Odası’nda Meclis Üyesidir.


Necip NASIR, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Facebook Twitter

YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

LÜTFEN OKUYUNUZ !

* Tüm yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.
* Küfür ve hakaret içeren yorumlar onaylanmaz.
* Bozuk cümleler içeren, tamamı büyük harfle yaz��lan, fazla imla hatası olan yorumlar onaylanmaz.
* Adaya yorum yapmak adayın destek sayısını artırmaz.
* Çok kısa metin içeren (adayın ismini yazmak, destekliyorum yazmak vb ) yorumlar onaylanmaz.
* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *