» 
» 
CHP Ön Seçim Sonuçları

CHP Ön Seçim Sonuçları

CHP ön seçim sonuçları belli oldu. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya için ön seçim sonuçları kesinleşti. İşte CHP 'nin tüm illerdeki ön seçim sonuçları ve aday listesi.

İstanbul başta olmak üzere 45 ilde ön seçim yapan CHP 'de sonuçlar belli oldu. CHP İstanbul birinci , ikinci ve üçüncü bölgede sonuçlar kesinleşti. Ankara kesinleşen ön seçim sonuçlarında sürprizler var.

CHP ön seçiminde hayal kırıklığı yaşayan isimler Antalya 'dan seçime giren Deniz Baykal ile İstanbul ikinci bölgeden aday olan Mustafa Sarıgül oldu. CHP İzmir 'de Kemal Kılıçdaroğlu ilk sırayı alırken Mustafa Balbay da aldığı oyla dikkat çekti.

CHP ÖN SEÇİM SONUÇLARI
CHP ön seçiminin kesinleşmiş sonuçları da bugün geldi. İstanbul birinci , ikinci ve üçüncü bölge kesin sonuçları şöyle;

İSTANBUL 1. BÖLGE

1-Gamze İlgezdi: 25.520
2-Barış Yarkadaş: 25.496
3-Mahmut Tanal: 22.680
4-Oğuz Kaan Salıcı: 19.586
5-Onursal Adıgüzel: 18.122
6-Ali Özcan: 18.023
7-Metin Ağırman: 16.583
8-Kadir Gökmen Öğüt: 15.475
9-Cem Bektaş: 15.437
10-Birsen Demirel: 13.410
11-İrfan Karacan: 13.376
12-Berhan Şimşek: 13.372
13-Derya Şentürk: 12.191
14-Mustafa Can Ataklı: 11.931
15-Necdet Saraç: 10.861
16-Hasan Uzunyayla: 10.829
17-Osman Taney Korutürk: 10.769
18-İlkay Orhan: 10.700
19-Erkan Başboğa: 10.338
20-Nurettin Sarıbal: 10.127
21-İrfan Yıldız: 9.853
22-Hüsniye Kaya:9.770
23-Özgen Nama: 9.582
24-Süleyman Güzel: 9.582
25-Fatma Nur Serter: 9.434
26-Yaşar Hasan Yalçınkaya: 8.955
27-Doğan Çakmak: 8.947
28-Fahrettin Kayhan: 8.762
29-Umut Çakır: 8.553
30-Ali Kahriman: 8.399

İSTANBUL 2. BÖLGE

1-Aykut Erdoğdu:20.972
2-Dursun Çiçek: 17.686
3-Gülay Arslan: 14.001
4-Didem Engin: 13.822
5-Mustafa Sarıgül: 12.684
6-Yüksel Kılıç: 12.470
7-Cengiz Alp: 12.336
8-Çetin Soysal: 12.021
9-Melda Onur: 11.952
10-Çigdem Anad: 11.894
11-Gül Yüksel: 11.805
12-Zeynel Öztürk: 11.578
13-İnan Güney: 10.237
14-Dursun Bulut: 9.880
15-Özgür Koçak: 9.821
16-Ercan Karakaş: 9.791
17-Güven Karataş: 9.367
18-Seyfullah Beysülen: 8.940
19-Mustafa Ozan Şer; 8.793
20-Cem Tüzün: 8.082
21-Mehmet Sevigen: 7.933
22-Hülya Güntaş: 7.354
23-Ahmet Kartalkanat: 7.351
24-Cemal Özdemir: 7.244
25-Pelin Yurdakul: 6.962
26-Tülay Bal: 6.781
27-Metin Karataş: 6.652
28-Ali Turan: 6.597
29-Şinasi Öktem: 6.569
30-Saniye Yurdakul: 6.526

İSTANBUL 3. BÖLGE

1-İlhan Cihaner: 21.843
2-Ali Şeker: 16.969
3-Eren Erdem: 15.528
4-Zeynel Emre: 14.674
5-Sibel Özdemir: 14.098
6-Emine Emecan: 13.921
7-Efkan Bolaç: 12.799
8-Özgür Karabat: 12.140
9-Süleyman Çelebi: 11.803
10-Hüseyin Özkahraman: 10.745
11-Erhan Bozan: 10.498
12-Tülay Ateş: 10.434
13-Mehtap Albayrak: 10.382
14-Rıza Akpolat: 10.212
15-Hüseyin Aydoğdu: 9.637
16-Kemal Çebi: 9.290
17-Nurcan Şanlı: 9.040
18-Şahanım Meter: 8.988
19-Taşkan Uysal: 8.933
20-İbrahim Yener: 8.534
21-Yeğane Güley: 8.186
22-Hüseyin Aksu: 8.145
23-Kemal Deniz Bozkurt: 7.771
24-Selami Değirmenci: 7.433
25-Selçuk Hazinedar: 7.157
26-Ali Gökbulak: 6.826
27-Evrim Solmaz Decker: 6.738
28-Hikmet Çelik: 6.736
29-Necdet Ayaydın: 6.631
30-Rıdvan Budak: 6.603

İZMİR 1. BÖLGE ÖN SEÇİM SONUÇLARI

1- Musa Çam: 16819
2- Tacettin Bayır: 9379
3- Ali Yiğit: 9129
4- Murat Bakan: 8670
5- Muhsin Kurt: 7696
6- Ali Hıdır Uludağ: 7303
7- Ednan Arslan: 7014
8- Sabri Ergül: 6576
9- Sevda Erdan Kılıç: 6229
10- Turgay Bozoğlu: 6216

İZMİR 2. BÖLGE ÖN SEÇİM SONUÇLARI

1- Kemal Kılıçdaroğlu: 32075
2- Mustafa Balbay: 15634
3- Atilla Sertel: 12268
4- Kamil Okyay Sındır: 10708
5- Ali Engin: 8723
6- Hüseyin Sezer: 8721
7- Ülkümen Rodoplu: 8547
8- Taha Okan: 7768
9- Nurgül Uçar: 6857
10- Ali Kemal Elitaş: 6465

CHP ANKARA BİRİNCİ BÖLGE ÖN SEÇİM SONUÇLARI

1- Necati Yılmaz
2- Aylin Nazlıaka
3- Ali Haydar Hakverdi
4- Hikmet Tepe
5- Faruk Özdemir
6- Gamze Taşçıer
7- Emre Doğan
8-Selahattin Emre
9- Durdu Özbolat
10- Sema Aksoy
11- Kazım Sönmez
12- Erdoğan Kılıç
13- Birsen Temir
14- İlyas Güveneroğlu

CHP ANKARA İKİNCİ BÖLGE ÖN SEÇİM SONUÇLARI

1- Murat Emir
2- Nihat Yeşil
3- Ali Rıza Erbay
4- Celalettin Koç
5- Semra Dinçer
6- Barış Ozan Vural
7-Ali Yılmaz
8- Servet Ünsal
9-Selma Ergen
10-Haydar Doğan
11-Abidin Şahin
12- Yücel Artantaş

CHP ANTALYA ÖN SEÇİM SONUÇLARI

1- Niyazi Nefi Kara
2- Mustafa Akaydın
3- Devrim Kök
4- Deniz Baykal
5- Sultan Yeğen
6- Figen Çalıkuşu
4- Deniz Filiz
8- İbrahim Keser
9- Rafit Zeybek
10- Nusret Bayar
11- Sevindik Gizli
12- Murat Bulat
13- Gürkut Acar

CHP SAMSUN ÖN SEÇİM SONUÇLARI

1- Kemal Zeybek 4808 oy
2- Hayati Tekin 4172 oy
3- Neslihan Hancıoğlu 4009 oy
4- Veysel Erdoğan 3798 oy
5- Şaban Sevinç 3780 oy
6- Necile Çokay 3756
7-Atıf Tomrukçu 3435
8-Şevki Yılmaz 3302
9- Mehmet Atalay 3129

CHP KÜTAHYA ÖN SEÇİM SONUÇLARI

1- Dr. Ali Fazıl Kasap - 1184 oy
2- Mehmet Aydın Uzun - 989 oy
3- Füsun Yıldız - 861 oy
4- İbrahim Solmaz - 614 oy

SİNOP

1- Barış Karadeniz
2- Mustafa Acun

ERZİNCAN

1. Erdoğan Özyalçın
2. Yalçın Tanrıverdi
3. Muharrem Işık

YOZGAT 

1 - Hasan Aslan Nurdoğdu
2 - Zeynep Kılınçarslan
3 - Gülhanım Ceylan
4 - Hatice Açıkgöz

NİĞDE

1- Doğan Şafak
2- Sevgi Özbek
3- Ramazan Ertan

BARTIN

1 - Muhammed Rıza Yalçınkaya - 760 oy aldı (Mevcut milletvekili)
2 - Aysun Bankoğlu - 716 oy aldı(1989 doğumlu avukat)
3 - Muhammed Rıza Yalçınkaya

KARAMAN

1- Mustafa  Cem Kağnıç: 945
2- Uygar Talay: 548
3 -Zernisan Bilgin: 437

OSMANİYE

1- Nihat Çerçi 3098
2- Murat Çolak 1907
3- Serpil Düzgü 1892
4- Hatice Erdur 1554

ORDU

1- Seyit Torun
2- Mustafa Adıgüzel
3- İdris Yıldız
4- İsa Yazıcı

SİVAS

1- Ali Akyıldız
2- Haydar Gölbaşı
3- Ulaş Karasu
4- Malik Ejder Özdemir
5- Bülent Renda Deniz

MANİSA

Özgür Özel
Mazlum Nurlu
Yıldız Biçer
Mustafa Başgülşen

KONYA

1- Hüsnü Bozkurt
2- Turgay Bilge
3- Ali Cömert
4- Mehmet Ali Ünal

KIRIKKALE

1- Murat Çakırca: 820
2- Ziya Kavluk: 591
3-  Hacı Arap Karadurmuş : 494

AMASYA

1- Mustafa Tuncer - 2875 oy
2- Ramis Topal - 2772 oy (Mevcut milletvekili
3- Devrim Ersoy - 2336 oy
4- Ali Özdemiroğlu - 1903 oy

TRABZON

1 Haluk Pekşen 3519
2 Ali Türen Öztürk 3322
3 Ahmet Kaya 2802
4 Murat Özçilingir 2434
5 Yavuz Karan 2160
6 Mustafa Aydın 2071

UŞAK

1- Özkan Yalım:  3500
2- İsmet Akın: 283
3- Mustafa Aydın: 250 

ÇANAKKALE

1- Muharrem Erkek
2- Bülent Öz
3- Ahmet Küçük
4- Ali Sarıbaş

KIRKLARELİ

1- Turabi Kayan - 4200
2- Vecdi Gündoğdu - 2700
3- Mehmet Tuna Soykan

BURDUR

1- Mehmet Göker - 1720
2- Kadir Koç - 1310
3- Okan Kurt - 1084

BURSA

1- Ceyhun İrgil 6408
2 - Lale Karabıyık 6397
3-  Erkan Aydın 6151
4 - Orhan Sarıbal 6066
5 - Nurhayat Altaca 5705

(22 sandık açılmadı)

EDİRNE

1- Gürkan Güneser
2- Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu
3- Erdin Bircan

KİLİS

1- Mehmet Akif Perker (200'e yakın oy aldı)
2- Ökkeş Aslantaş (100'e yakın oy aldı)

AYDIN

1- Metin Lütfi Baydar 8 bin 70
2- Hüseyin Yıldız 7 bin 940
3- Mehmet Fatih Atay 6 bin 268
4- Tayfun Talipoğlu 5 bin 412

BOLU

1- Tanju Özcan - 2157 (Mevcut milletvekili)
2- Yusuf Renkli - 827
3- Mehmet Burak Cop - 823

DENİZLİ

Melike Basmacı 6 bin 891
Kazım Arslan 6 bin 609
Gülizar Biçer Karaca 5 bin 798

KARABÜK

1- Cevdet Akay - 763
2- Mustafa Akay - 403
3 - Fikret Gökçe - 234

DÜZCE

1- Zafer Teber - 918
2- Ali Fuat Şaşoğlu - 814
3- Ömeş Taşlı - 768

AKSARAY

1. Mehmet Öztürk
2. Haşmet Tekin Ökçe
3. Mehmet Ali Topaç

BALIKESİR

Ahmet Akın:  5111
Namık Havutça: 4543
Fikret Şahin: 4493
Ali Kemal Deveciler: 4369
Ensar Aytekin: 3866
İrfan Barış:  3111
İsmail Aynur 2 bin 990

KIRŞEHİR

CHP eski İl Başkanı Yılmaz Zengin ön seçimin galibi oldu.

CHP'de hakim denetiminde ön seçim yapılan yerler şöyle:

"Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara 1. bölge (1, 3, 5, 7'nci sıralar merkez adayı), Ankara 2. bölge (1 ve 3'üncü sıralar merkez adayı), Antalya (3. sıra merkez adayı), Aydın (1. sıra merkez adayı), Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale (delegelerin katılımıyla ön seçim), Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Giresun, Isparta, İstanbul 1. bölge (1, 3, 5, 7, 9'uncu sıralar merkez adayı), İstanbul 2. bölge (1, 3, 5, 7'nci sıralar merkez adayları), İstanbul 3. bölge (1, 3, 5, 7, 9'uncu sıralar merkez adayları), İzmir 1. ve 2. bölge (1, 3, 5'inci sıralar merkez adayları), Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya, Manisa, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Uşak, Yozgat."

kaynak: internethaber.com

31 Mart 2015 Salı 00:14
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *

ÇOK OKUNAN HABERLER